Cięcie laserowe z każdym dniem zyskuje sobie jeszcze większą ilość fanów. Mimo, że mechanizm sam w sobie nie należy do bardzo trudnych, do jego wykonania wymagany jest innowacyjny sprzęt i profesjonalna specjalistyczna wiedza. Mianowicie, technologia ta stanowi jeden spośród wielokrotnie wykorzystywanych teraz rodzajów obróbki metalu. Gwarantuje niezwykle dużą dokładność, chociażby przy pracy z bardzo małymi detalami, oraz pozwoli na osiągnięcie prawie każdych wzorów poddawanych cięciu elementów. Jak to funkcjonuje?

Szablony wycinane laserowo

Obrabiarki funkcjonujące za pomocą lasera wykonują mechanizm, którym jest cięcie laserowe. Można w tenże sposób utworzyć modele z produktów, jakie w inny sposób nie poddają się za szybko obróbce. Wycinanie laserem pozwoli na osiągnięcie bardzo wymyślnych wzorów oraz gładkich krawędzi. Przy takiej pracy niezwykle ważna jest dokładność funkcjonowania. Każdy szablon, musi być jednakowy, na co pozwoli elektroniczne sterowanie. Wycinanie laserowe jest w całości skomputeryzowane. Dzięki temu można osiągnąć tak doskonałe efekty.

Najistotniejsze wartości maszyn do cięcia laserem

Jeżeli poddać ocenie precyzję cięcia, laser fiber nie ma sobie równych. Jest chociażby 12 razy bardziej precyzyjny od cięcia plazmowego oraz 4 razy bardziej precyzyjny od cięcia hydrologicznego. Będzie on więc doskonałym wyjściem dla firm, jakie chcą otrzymać doskonałą dokładność, szczególnie w powiązaniu ze dużym poziomem skomplikowania elementu. Dokładność jest spowodowana pomiędzy innymi niezwykle małą luką cięcia (to z kolei pozwoli na oszczędność produktu). Także żadna inna technika, nie zapewnia osiągnięcia doskonałego kształtu niewielkich wylotów.

Elastyczność technologii cięcia laserem

Cięcie oraz wypalanie laserem w metalu, to technologia bardzo powszechna. Znaczy to, iż wykorzystywana może być przy obróbce rozmaitego typu metali. Mowa tutaj, chociażby o takich metalach jak mosiądz, stal kwasoodporna, stal ocynkowana, bądź aluminium. Niewątpliwie najistotniejszym składnikiem w procesie wycinania oraz palenia laserem jest sam laser. Jego działanie polega na tworzeniu światła elektromagnetycznego i zastosowaniu gazu tnącego. Wielokrotnie jest nim azot czy tlen.

Wypalanie laserowe elementów metalowych

Elementy metalowe, także z przeznaczeniem mogą być cięte narzędziami stosującymi technikę laserową. Wycinanie laserowe metali odbywa się z zastosowaniem głowic tnących w maszynach z laserem. Osiąga się poprzez to dużą dokładność cięcia, gdyż można wykorzystać spolaryzowaną wiązkę światła elektromagnetycznego.