Wycinanie laserowe jest stosowaną na całym świecie oraz błyskawicznie zyskującą na pozycji techniką cięcia produktów metalowych, jak również niemetalowych. Cięcie laserowe – ciecielaser.pl proponuje dużą przewagę nad standardowymi metodami obróbki – jest natychmiastowe oraz precyzyjne, zezwalając na niezwykle precyzyjną obróbkę produktów w sposób, jaki wcześniej nie był dopuszczalny, natomiast też pozwoli obniżyć wydatki, ze względu na to, iż cięcie laserowe jest techniką stosunkowo tanią w obsłudze.

Na czym polega cięcie laserem?

Cięcie laserowe to jedno spośród rozwiązań, jakie pozwoli na racjonalizację mechanizmu prac w zakresie obróbki materiałowej. Jest to jedna spośród tychże nowinek technicznych, jakiej zastosowanie przekłada się na niezwykle konkretne zalety dla przedsiębiorstwa. Ważną zaletą cięcia laserem jest niezwykle precyzyjna obróbka produktu. Istotą mechanizmu jest urządzenie laserowe dające wiązkę światła ultrafioletowego, podczerwieni czy światła widzialnego. Smuga ta jest skupiona na niezwykle małym rozmiarze.

Jak zyskuje się dużą dokładność cięcia?

Cięcie służy temu, aby z arkusza blachy uzyskać ustalony typ. To może być profil, jaki posłuży do wykonania mebla lub maszyny. Niezwykle istotna jest dokładność. Zapewnia ją cięcie laserowe. Precyzję cięcia pozwoli na uzyskanie kształtu doskonale kompatybilnego ze wzorem. Może to być kształt niemożliwy do wycięcia, zagmatwany, lecz maszyna zaopatrzona w laser sobie poradzi. Dokładność ma wpływ na jakość komponentu, natomiast później końcowego produktu. Dzięki niej możliwa jest także częstotliwość każdego kolejnego elementu. Cięcie to jeden spośród rezultatów cięcia.

Optymalizacja mechanizmu cięcia laserem

W cięciu laserowym blach zmienia się cały mechanizm tworzenia danych składników, aby maksymalnie zastosować materiał. Arkusz blachy jest cięty w taki sposób, aby zminimalizować odpady produktu. Dzięki optymalizacji mechanizmu cięcia, technika laserowa jest doceniana poprzez zamawiających, którym zależy na zmniejszaniu wydatków produkcji.

Zalety cięcia laserowego


Prócz niezwykle dużej dokładności cięcia, o której już nadmieniliśmy cięcie laserem ma szereg różnych niezwykle ważnych korzyści. Przede wszystkim jest ono niezwykle skuteczne, cięcie warstw rozmaitych metali przebiega bardzo szybko. Kolejną istotną wartością cięcia laserowego jest brak potrzeby wykonywania obróbki dotykowej produktu. Powierzchnia cięcia jest gładka, dzięki czemu nie potrzebuje specjalnej obróbki. Dzięki temu minimalizuje się zagrożenie uszkodzeń fragmentów podczas np. obróbki mechanicznej. Podczas mechanicznego cięcia cienkich arkuszy blachy pewnym kłopotem jest skłonność produktu do odkształceń.